top of page

Перший міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО​"

Щорічний міжнародний етнографічний кінофестиваль ОКО - це об’єднання кінематографістів та обивателів, це свято етнографічного та антропологічного документального і не тільки кіно, де можна побачити та відчути повсякденне серцебиття малих та великих народів, спільнот, мешканців сіл та міст. Разом з тим, це місце, де кінематографісти та фольклористи, етнографи та режисери зможуть краще зрозуміти один одного, поділитися ідеями та, можливо, домовитися про майбутню співпрацю. Саме тому, фестиваль позбавлений будь якої офіційності – тут немає червоних килимів, але є різноманіття, толерантність та міжкультурний діалог. Фестиваль проводиться в живописному болгарському селі Криничне, що на півдні України, в Бессарабії, на березі найбільшого прісноводного озера в Україні - Ялпуг.
 

Перша едиція кінофестивалю 2020 року по причині карантину пройшла повністю онлайн 12-19 вересня. У підсумковому відео тут ми зібрали усе - емоції всіх 8 днів прямих ефірів, й важливі слова/визначення/формули про кінофест від членів журі Михайло Іллєнко, Olena Ivanovska, Римма Зюбіна, Katya Chilly, Аксинья Курина (Aksinya Kurina), Vasil Barkov, Sergii Proskurnia. Вони гріють наші серця аж до наступного. 
 

Від цього відео ви зрозумієте, наскільки незвичайний наш проект, й незвичайні фільми програми, як й незвичайні люди, що приєднались до фестивального братства ОКО. 
Найкращі фільми в чотирьох номінаціях були нагороджені грошовими призами.

 

Перша едиція кінофестивалю підтримана Держкіно України. Проведення першого кінофесту відбулось також за допомогою краудфандінгу на платформі Спільнокошт та дякуючи небайдужим людям. Нагороди покриті компанією МЕГОГО.

bottom of page