top of page

Хитър Петър пътува из Бесарабия

Цей проект ігрової повнометражної пригодницької комедії знаходиться на стадії препродакшну та шукає фінансування. Наразі написаний сценарії, навіть вибрані деякі актори, відзнятий маленький уривочок, яким ми з вами ділимось тут, щоб ви могли собі уявити, про що власне буде казка.

Опис проекту:
1. Автор. Тетяна Станєва.
2. Назва. «Хитър Петър пътува из Бесарабия» / «Хитрий Петро подорожує Бессарабією» Повнометражний ігровий фільм.
3. Жанр. Пригодницька сімейна комедія з фольклорними елементами.
4. Хронометраж. 90 хвилин.
5. Цільова аудиторія. Мешканці України, Болгарії, Бессарабії, усіх Балкан, Європи, фольклористи, любителі кіномистецтва, пригодницького жанру кіно, діти.
6. Логлайн. Народний болгарський герой Хитър Петър опиняється в новому місці, на Українській Бессарабії, де живуть болгари упереміш з іншими національностями в сучасному урбаністичному світі 21-го століття. Тут він знаходить друзів та ворогів, стикається з новими проблемами і викликами, але старою сутністю людини. Покликаний викривати і навчати хитрістю, як «Народний месія» буде прийнятий бессарабцями, та як він перемагатиме зло в регіоні і виклик, кинутий йому?
7. Головна тема та ідея. Показати колорит і різноманітність Бессарабії, її туристичний і фольклорний потенціал. У автора є переконання, що мудріше фольклору, що акумулював все найкраще за століття, ніхто ще нічого не придумав. Завдання фільму — показати народну мудрість і гумор, що дбайливо збережені в приповідках і притчах болгар та інших народів Бессарабії, яка буде реалізована в пригодах Хитрого Петра. Отже, головна тема буде очевидна глядачеві — різні за говіркою і побутом болгари та інші народності всупереч змінам влади упродовж 200 років змогли зеберегти свої традиції і дружно співіснують пліч-о-пліч, мають різні запити, але одні й ті ж проблеми. Тим самим демонструють зразок єдності при своєму різноманітті, об'єднавшись, борються зі злом і утисками в регіоні. Кожна окрема історія, яку проживає герой, має окрему повчальну місію. Це свого роду сатира на вибори та політику. Фільм покаже проблематику села і урбанізації, продемонструє конфлікт старого і нового, по-новому поставить вічні питання теми добра і зла.

bottom of page