top of page

Конференція «Етноспільноти України: спільний опір агресору сьогодні, разом в Україні»

22 серпня в Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану відбувся інформаційний захід «Етноспільноти України: спільний опір агресору сьогодні, разом в Україні завтра».

На мені дуже відповідальна місія - представляти болгар України на конференції «Етноспільноти України: спільний опір агресору сьогодні, разом в Україні», яку організовує Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.

Ми підготувала промову і презентацію. Звісно я буду розповідати і про ОКО - International Ethnographic Film Festival і про участь і внесок нацменшин в міжнародній дипломатії. Та може у вас є біль і проблеми, на які треба пролити світло?

«У перший день повномасштабної війни представники етноспільнот зібралися в Києві разом і заявили про свою позицію щодо військової агресії з боку росії. Сьогодні ми навіть цей захід розпочали зі спільних дій – ми всі разом пішли до укриття через ракетну загрозу та повітряну тривогу. Минулої п'ятниці під час засідання Уряду ми прийняли рішення про порядок консультацій органів влади з представницькими органами корінних народів України та порядок закріплення статусу цих органів. Це важливо, бо зроблено на виконання Закону України «Про корінні народи України». Це дуже важлива робота для країни. Я також вдячний всім представникам етноспільнот за те, що ми тримаємося, за українською традицією, пліч-о-пліч і можемо вирішувати будь-які питання за допомогою цивілізованої дискусії», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Під час заходу йшлося про те, як етноспільноти нашої країни здійснюють міжнародну адвокацію на захист свого рідного дому Україна, про їхню боротьбу на фронті та гуманітарну допомогу. Сьогодні українські громадяни різних етнічних ідентичностей об’єднані в захисті української державності, права на свободу та демократію. Гасло «Ми різні, але ми єдині» стало символом згуртованості та запорукою Перемоги України.

Організатори події: Державна служба України з етнополітики та свободи совісті спільно з Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Офіс Ради Європи в Україні - Київ.

bottom of page