top of page

Фільм про фільм "Місце Сили" 2020​

Враховуючи той факт, що ця документальна стрічка Тетяни Станєвої – дуже особиста відео робота, її дебютна як режисерки, в яку вона вклала всю душу та серце, біль та сльози, то картина мала великий успіх в діаспорі болгар України та в Болгарії. Навколо фільму відбувався цілий рух відродження, власного катарсису як команди фільму, так й усіх глядачів - усвідомлення своєї ідентичності, туга за загубленим, сльози за минулим та розпач, страх за своє майбутнє, як громади. Те, що всім процесом керувала Рука зверху, у команди фільму не було сумнівів, адже  абсолютно неочікувані, незаплановані, подекуди містичні кадри, такі ж  містичні смерті героїв нічим не можна пояснити, окрім як окремою задумкою Потойбіччя.

 

Ми вирішили зробити фільм про фільм «Місце сили», щоб зберегти пам'ять про оцю хвилю, що підняв сам фільм, зібравши найцінніші моменти з прем’єр. А пам'ять про сам народ збережений у картині, яка була зроблена за допомогою ГО «Центр розвитку Бессарабії».


Нагадаємо про шо сама стрічка.
Д/Ф "Місце Сили"  - це фільм, що зображує унікальну самобутність болгарського села Криничне (Одеська обл.,Україна).  Сценарій фільму побудований на розповідях жителів села Криничне про історію села, культурну спадщину, про фольклор Болгар, який його жителі бережуть уже понад 200 років. Продемонструє  конфлікт між сучасним та прогресивним життям, що прямує в майбутнє, та традиціями і фундаменталізмом жителів села Криничне, що слугують інструментом збереження своєї унікальності.

bottom of page